Produkty Hamé zaujaly na veletrhu v arabském Abú Dhabí

Ovocné a masozeleninové kojenecké výživy, džemy, kečupy i další výrobky z portfolia společnosti Hamé vzbudily značný zájem arabských obchodníků na středovýchodním potravinářském veletrhu SIAL, který od 24. do 26. listopadu 2013 hostí hlavní město Spojených arabských emirátů Abú Dhabí.

 „Dosud jsme na arabský trh vyváželi spíše omezené množství našich produktů, například kojenecké výživy, nakládané okurky nebo džemy. Na tomto významném arabském veletrhu vystavujeme vůbec poprvé.  Slibujeme si od něj, že nám pomůže navázat potřebné obchodní kontakty a že zde najdeme místní distributory, jejichž prostřednictvím bychom s našimi výrobky v masivnější míře pronikli i do dalších arabských zemí,“ vysvětluje komerční ředitel Hamé Bohumil Vráblík. A upozorňuje: „Zahraniční trhy jsou pro nás stále významnější, polovinu tržeb již v současnosti realizujeme za českými hranicemi. Abychom udrželi dynamiku růstu naší firmy a dokázali úspěšně a efektivně konkurovat světovým potravinářským firmám, musíme s našimi produkty hledat nové trhy.“

Komerční ředitel také zdůrazňuje, že Hamé dokáže napříč šíří sortimentu přizpůsobit výrobky místním specifikům. S tím má ostatně velké zkušenosti, protože v současnosti vyváží již do více než 40 zemí celého světa.

 

Úspěch Hamánka

Odborná porota tohoto veletrhu dokonce vybrala kojeneckou výživu Hamánek BABY s banány a  broskvemi BIO  spolu se zhruba třicítkou dalších výrobků z celého světa do prestižní  sekce „Inovativní produkty“, které se představují na zvláštní předváděcí ploše.

Veletrh SIAL v Abú Dhabí patří mezi největší akce svého druhu v arabském světě. Letos na tomto veletrhu své produkty předvádí více než 1 000 firem z 21 zemí. Tuto akci pak každoročně navštíví více než 12 000 obchodníků z devadesáti zemí světa. Více na www.sialme.com

Letos v květnu se Hamé také zúčastnilo mezinárodního potravinářského veletrhu SIAL v čínské Šanghaji. Zástupci Hamé při této příležitosti vůbec poprvé jednali s potenciálními obchodními partnery z Číny, kam Hamé plánuje zahájit vývoz svých produktů.

Kromě Arábie a Číny Hamé hodlá proniknout také na nové trhy ve střední a severní Africe, které lze z pohledu trvanlivých potravin a potravinářství obecně považovat za velmi perspektivní region.