Společnost Hamé s.r.o. zpracovává na těchto webových stránkách cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Proti zpracování osobních údajů pro účely analytiky máte právo vznést námitku. Vznesení námitky lze učinit na tomto kontaktu: marketing@hame.cz

Zatímco spor s EU Hamé prohrála, falzifikáty v Rusku soud uznal

Více než 8,2 mil. rublů, tedy v přepočtu zhruba 5,3 mil. korun musí dle rozhodnutí ruského soudu zaplatit ruská firma Ruzkom společnosti Hamé. Několikaletý spor o napodobování loga a designu výrobků Hamé byl definitivně ukončen.

„Věříme, že se celá kauza uzavře co nejdříve a bereme to i jako varovný příklad pro ostatní, kteří by chtěli podvádět zákazníky a parazitovat a přiživovat se na prestiži a známosti značky Hamé. Rusko je pro nás mimořádně důležitý trh, představuje více než desetinu z našich celkových tržeb a na tamním trhu se nám daří rok od roku lépe. Koneckonců i pokus uvedených firem napodobovat design našich produktů a naše logo svědčí o tom, že výrobky Hamé se těší v Rusku stále větší oblibě,“ konstatuje Martin Štrupl, generální ředitel společnosti Hamé.  Rozsudek je v právní moci a probíhá výkon soudního rozhodnutí. Firma Ruzkom dosud nerespektovala soudní rozhodnutí a odškodné neuhradila. Částku za poškození práv, značky a obchodních zájmů společnosti Hamé nyní vymáhá soudní exekutor.

O úspěchu a kvalitě paštik Hamé v Rusku svědčí i nedávná televizní reportáž. Při anonymním testu paštik, který provedl v únoru letošního roku významný ruský kosmonaut Alexandr Pavlovič Alexandrov, byl právě výrobek společnosti Hamé označen jako nejlepší vzorek. Alexandrov v reportáži pro ruskou televizi doslova uvedl, že se jedná o kvalitní masovou paštiku, která se svou chutí nejvíce podobá stravě, kterou využívají kosmonauti. Mezi hodnocenými vzorky byly i Francouzská paštika v ceně 150 rublů (95 Kč), dvě ruské paštiky v ceně 45 rublů (29 Kč) a paštika společnosti Ruzkom za 14 rublů (9 Kč). Nejlépe vyhodnocená paštika od společnosti Hamé se na ruském trhu prodává za 23 rublů (15 Kč).

Společnost na ruském trhu působí již od poloviny devadesátých let. V roce 2004 zde otevřela nový výrobní závod ve městě Vladimiru, zhruba 200 km od Moskvy. V tomto závodě vyrábí paštiky, kečupy a kojenecké masozeleninové výživy, které distribuuje nejen na ruském trhu, ale i do dalších rusky mluvících zemí bývalého SNS. V roce 2012 dosáhlo Hamé v Rusku tržeb v hodnotě 823 mil. rublů (více než 517 mil. Kč) a proti předešlému roku 2011 tak tržby narostly o plných 22 %.