Společnost Hamé s.r.o. zpracovává na těchto webových stránkách cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Proti zpracování osobních údajů pro účely analytiky máte právo vznést námitku. Vznesení námitky lze učinit na tomto kontaktu: marketing@hame.cz

Hamé podpořilo Krajskou nemocnici T.Bati ve Zlíně

Zlín - Třicet monitorů babysense II v celkové hodnotě 87.000 korun předali dnes novorozeneckému oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně zástupci brněnské Nadace Křižovatka. Nadace na ně získala finance od sponzorů. Monitory jsou důležité pro kontrolu dechu novorozenců.

"Formou monitorů dechu nás Nadace Křižovatka podporuje už několik let. Za její dary jsme samozřejmě rádi. Monitory mají totiž životnost dva roky a je třeba je stále obměňovat. Díky nadaci máme v současnosti monitory pro miminka v našem oddělení v každé postýlce, kterých je přes 50," řekl primář novorozeneckého oddělení KNTB Jozef Macko.

S dodávanými typy monitorů je spokojen. "Máme s nimi mnohaleté zkušenosti. Jsou spolehlivé a lze je velmi snadno obsluhovat. Monitor je měkká podložka, na které novorozenec leží. Právě novorozené děti často nedýchají pravidelně, takže alarm monitoru upozorní, že dítě nedýchá. Personál může situaci okamžitě řešit," vysvětlil primář Macko.

Letos se o darování tří desítek monitorů pro KNTB zasloužilo šest sponzorů. Deseti kusy přispěla společnost Elektrizace železnic Praha, sedmi otrokovický Barum Continental, pěti zlínská teplárna ALPIQ, čtyřmi firma HAMÉ Kunovice a dvěma zlínský MITAS a Česká spořitelna.

"Nadaci jsme založili v roce 1995 s cílem pomáhat postiženým dětem a spoluobčanům. Za střed zájmu si nadace zvolila jako jediná organizace v České republice pomoc dětem ohroženým syndromem náhlého úmrtí novorozenců. Za dobu svého působení už nadace předala kolem 4280 monitorů babčence II do nemocnic ve všech regionech ČR," sdělil Vlastimil Novotný z Nadace Křižovatka.

Nadace dováží do novorozeneckého oddělení KNTB kromě sponzorských darů měsíčně další monitory, které si mohou maminky půjčovat domů na zhruba půl roku. "Zájem ze strany maminek je velký. V současnosti máme v oběhu kolem 200 monitorů," doplnil primář Macko.

Karla Havlíková / Tisková mluvčí KNTB