Společnost Hamé s.r.o. zpracovává na těchto webových stránkách cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Proti zpracování osobních údajů pro účely analytiky máte právo vznést námitku. Vznesení námitky lze učinit na tomto kontaktu: marketing@hame.cz

Hamé dojednávalo obchody na veletrhu PRODEXPO v Moskvě

Zatímco v Soči si více než zdatně vedou čeští sportovci, bodoval v Rusku v těch dnech i tuzemský byznys. Na největším potravinářském veletrhu v Rusku a východní Evropě PRODEXPO, který se v Moskvě konal od 10. do 14. února, představila své produkty i potravinářská společnost Hamé.

Veletrh PRODEXPO se letos rozkládal na sto tisících metrech čtverečných a zúčastnilo se ho přes 2 300 vystavovatelů z 63 zemí světa. Mezi zúčastněnými nechyběla ani tuzemská potravinářská firma Hamé, která má na ruském trhu již dlouhou tradici.

 Rusko je pro Hamé mimořádně významný trh, po Česku a Slovensku ten největší. Dlouhodobě nejúspěšnějším produktem Hamé na ruském trhu jsou paštiky. Velmi dobře se prodávají také masové konzervy  a kojenecké výživy.

Hamé na svém stánku představilo průřez svými výrobky včetně prémiových řad. „Zaujala například nabídka našich prémiových paštik a masových produktů z řady Vynikající kvalita a také hotová jídla EasyCup v praktickém obalu. Co je ale nejdůležitější, na veletrhu se nám podařilo získat nové zákazníky,“ shrnula Marcela Mitáčková, ředitelka pro marketing a vývoj společnosti Hamé.

Návštěvníky veletrhu zaujal stánek Hamé i díky využití známých motivů města Prahy, oblíbené dovolenkové destinace statisíců Rusů.  

 

 

Dvacet let na ruském trhu

Hamé v Rusku působí již od poloviny devadesátých let a v letošním roce si tak připomíná kulaté výročí 20 let přítomnosti na tomto obrovském východním trhu. Výrobní závod otevřelo Hamé v roce 2004 v obci  Bogoljubovo, zhruba 200 kilometrů od Moskvy. V tomto provozu vyrábí paštiky, kečupy a kojenecké masozeleninové výživy, které se distribuují nejen na ruském trhu, ale i do dalších rusky mluvících zemí.

Společnost v Rusku dosáhla v roce 2012 tržeb v hodnotě 823 milionů rublů (více než 517 milionů Kč) a proti předešlému roku 2011 tak tržby v této zemi narostly o plných 22 %.  V prvním pololetí loňského roku pak růst pokračoval, tržby se meziročně zvýšily o 23 %.