Společnost Hamé s.r.o. zpracovává na těchto webových stránkách cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Proti zpracování osobních údajů pro účely analytiky máte právo vznést námitku. Vznesení námitky lze učinit na tomto kontaktu: marketing@hame.cz

Společnost Hamé má ve své nabídce více než 600 výrobků vhodných pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Hamé Vám přináší skutečně široké spektrum výrobků : džemy, kečupy a rajčatové protlaky, sterilovanou zeleninu, výrobky kojenecké stravy, paštiky, pomazánky, hotová jídla a mnohé další produkty.

Podrobný seznam výrobků vhodných pro bezlepkovou dietu naleznete prostřednictvím rozšířeného vyhledávání na hlavní stránce.

Výrobky vhodné pro bezlepkovou dietu jsou v katalogu na našich webových stránkách označeny výstižným logem se symbolem přeškrtnutého obilného klasu a popiskem „bez lepku“. Tyto bezlepkové produkty si mohou zájemci rovněž snadno za výhodné ceny pořídt prostřednictvím e-shopu www.hame-eshop.cz, kde je zřízena i zvláštní bezlepková sekce.

Hamé úzce spolupracuje se Společností pro bezlepkovou dietu a pravidelně se také účastní bezlepkových trhů.


Bezlepková dieta je v současnosti jedinou kauzální léčbou celiakie a základním léčebným opatřením u všech nemocných.

Bezlepkovou dietu je nutno dodržovat u choroby zvané celiakie. Celiakie je autoimunitní onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku (glutenu), tj. hlavní bílkovinné složky v povrchní části pšenice, žita a ječmene. U dětí se objevují příznaky po zavedení obilných výrobků do výživy – průjmy, bolesti břicha, střídání nálad, vystouplé bříško, chabé svalstvo a zpoždění psychosomatického vývoj. U dospělých je obraz choroby individuální. Často se vyskytují mimostřevní příznaky např. anemie z nedostatku železa, předčasná osteoporóza, neuropsychické projevy a mnohé další. Celiakie se vyskytuje u dětí i dospělých ve všech zemích světa.

 

Projekt BEZLEPKOVÍ

Společnost AeskuLab spustila osvětový projekt „BEZLEPKOVÍ“, jehož cílem je seznámit širokou veřejnost s problematikou lepkové intolerance. Ta by se s ohledem na stoupající počet diagnóz dala označit za civilizační onemocnění. Většina pacientů o svém onemocnění neví.  Tvářemi projektu se staly herečky Miluše Bittnerová a Jana Krausová, oběma byla diagnostikována celiakie. Připravovanými tématy projektu jsou tipy na bezlepkové pokrmy a dezerty, situace v českých restauracích z pohledu celiaků, návod, jak zažádat o příspěvek na bezlepkovou dietu, možnosti diagnostiky celiakie, vliv genetiky na celiakii a další.

Sledujte projekt BEZLEPKOVÍ na webu www.aeskulab.cz/bezlepkovi a na Facebooku: www.facebook.com/bezlepkovi.